🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Reina Adora RNS-AD5080 Towel Rail 500mm x 800mm
Reina Adora RNS-AD5080 Towel Rail 500mm x 800mm
The Reina Adora Towel Rail Radiator is truly beautiful, with large thick tubular pipes extending out from the long flat panels sit even on the joining end, creating a delightful aesthetic.
Technical specifications
| Brand | Reina |
|---|---|
| BTU Δ70°C | 2723 |
| Dimensions | 500 x 800 mm |
| Finish | Polished Stainless Steel |
| Fuel Option | C/E/D |
| Fuel Type | Central Heating Dual Fuel Electric |
| Height | 800 mm |
| Material | Stainless steel |
| Pipe Centres | 50 mm |
| Width | 500 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Reina Adora RNS-AD5080 Towel Rail 500mm x 800mm
Reina Adora RNS-AD5080 Towel Rail 500mm x 800mm
Reina Adora RNS-AD5080 Towel Rail 500mm x 800mm
The Reina Adora Towel Rail Radiator is truly beautiful, with large thick tubular pipes extending out from the long flat panels sit even on the joining end, creating a delightful aesthetic.
Technical specifications
| Brand | Reina |
|---|---|
| BTU Δ70°C | 2723 |
| Dimensions | 500 x 800 mm |
| Finish | Polished Stainless Steel |
| Fuel Option | C/E/D |
| Fuel Type | Central Heating Dual Fuel Electric |
| Height | 800 mm |
| Material | Stainless steel |
| Pipe Centres | 50 mm |
| Width | 500 mm |
$452.48
Reina Adora RNS-AD5080 Towel Rail 500mm x 800mm—
$452.48
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Reina Adora RNS-AD5080 Towel Rail 500mm x 800mm
The Reina Adora Towel Rail Radiator is truly beautiful, with large thick tubular pipes extending out from the long flat panels sit even on the joining end, creating a delightful aesthetic.
Technical specifications
| Brand | Reina |
|---|---|
| BTU Δ70°C | 2723 |
| Dimensions | 500 x 800 mm |
| Finish | Polished Stainless Steel |
| Fuel Option | C/E/D |
| Fuel Type | Central Heating Dual Fuel Electric |
| Height | 800 mm |
| Material | Stainless steel |
| Pipe Centres | 50 mm |
| Width | 500 mm |

















