Reina Arbori RND-ARB082W White Towel Rail 500mm x 820mm
Reina Arbori RND-ARB082W White 500mm x 820mm towel rail
Technical specifications
| Brand | Reina |
|---|---|
| BTU Δ70°C | 1815 |
| Colour | White |
| Dimensions | 500 x 820 mm |
| Fuel Option | C/E/D |
| Fuel Type | Central Heating Dual Fuel Electric |
| Height | 820 mm |
| Material | Mild Steel |
| Pipe Centres | 450 mm |
| Wall Distance | 102mm - 117 mm |
| Wall to Pipe Centre | 61mm - 76 mm |
| Width | 500 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Reina Arbori RND-ARB082W White Towel Rail 500mm x 820mm
Reina Arbori RND-ARB082W White Towel Rail 500mm x 820mm
Reina Arbori RND-ARB082W White 500mm x 820mm towel rail
Technical specifications
| Brand | Reina |
|---|---|
| BTU Δ70°C | 1815 |
| Colour | White |
| Dimensions | 500 x 820 mm |
| Fuel Option | C/E/D |
| Fuel Type | Central Heating Dual Fuel Electric |
| Height | 820 mm |
| Material | Mild Steel |
| Pipe Centres | 450 mm |
| Wall Distance | 102mm - 117 mm |
| Wall to Pipe Centre | 61mm - 76 mm |
| Width | 500 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Reina Arbori RND-ARB082W White 500mm x 820mm towel rail
Technical specifications
| Brand | Reina |
|---|---|
| BTU Δ70°C | 1815 |
| Colour | White |
| Dimensions | 500 x 820 mm |
| Fuel Option | C/E/D |
| Fuel Type | Central Heating Dual Fuel Electric |
| Height | 820 mm |
| Material | Mild Steel |
| Pipe Centres | 450 mm |
| Wall Distance | 102mm - 117 mm |
| Wall to Pipe Centre | 61mm - 76 mm |
| Width | 500 mm |
















