🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Reina Celico RNS-CLI5100 Polished Stainless Steel Towel Radiator 500mm x 1000mm
Reina Celico RNS-CLI5100 Polished Stainless Steel Towel Radiator 500mm x 1000mm
The Reina Celico Towel Radiator is made from premium stainless steel and has attractively chunky rails, allowing towels to be easily removed.
Technical specifications
| Brand | Reina |
|---|---|
| BTU Δ70°C | 2088 |
| Dimensions | 500 x 1000 mm |
| Finish | Polished |
| Fuel Option | C/E/D |
| Fuel Type | Central Heating Dual Fuel Electric |
| Height | 1000 mm |
| Material | Stainless steel |
| Pipe Centres | 50 mm |
| Wattage | 612 W |
| Width | 500 mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Reina Celico RNS-CLI5100 Polished Stainless Steel Towel Radiator 500mm x 1000mm
Reina Celico RNS-CLI5100 Polished Stainless Steel Towel Radiator 500mm x 1000mm
Reina Celico RNS-CLI5100 Polished Stainless Steel Towel Radiator 500mm x 1000mm
The Reina Celico Towel Radiator is made from premium stainless steel and has attractively chunky rails, allowing towels to be easily removed.
Technical specifications
| Brand | Reina |
|---|---|
| BTU Δ70°C | 2088 |
| Dimensions | 500 x 1000 mm |
| Finish | Polished |
| Fuel Option | C/E/D |
| Fuel Type | Central Heating Dual Fuel Electric |
| Height | 1000 mm |
| Material | Stainless steel |
| Pipe Centres | 50 mm |
| Wattage | 612 W |
| Width | 500 mm |
$382.09
Reina Celico RNS-CLI5100 Polished Stainless Steel Towel Radiator 500mm x 1000mm—
$382.09
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Reina Celico RNS-CLI5100 Polished Stainless Steel Towel Radiator 500mm x 1000mm
The Reina Celico Towel Radiator is made from premium stainless steel and has attractively chunky rails, allowing towels to be easily removed.
Technical specifications
| Brand | Reina |
|---|---|
| BTU Δ70°C | 2088 |
| Dimensions | 500 x 1000 mm |
| Finish | Polished |
| Fuel Option | C/E/D |
| Fuel Type | Central Heating Dual Fuel Electric |
| Height | 1000 mm |
| Material | Stainless steel |
| Pipe Centres | 50 mm |
| Wattage | 612 W |
| Width | 500 mm |
















